۲

 

   اگر بخواهم یک جمع بندی کلی بکنم از این زمانی که انتظار می کشیدم تا همه مطالب در اختیارم باشد تا روزی که از نظر من کار تهیه لوح تمام شد، می توانم بگویم که این کار را طی دو دهی انجام دادم بعضی روزها به مطالعه درسی خودم و بعضی دیگر را به انجام کار های روزانه می پرداختم ولی با همه این اوصاف من در شرایط بهتری به نسبت سایر کار آموزان دانشگاه خود داشته ام، چون اکثر اونها یکی دو روز بیشتر سر کارآموزیشان حاضر نمی شدند. من این را شان نمی دانم بلکه میزان تلاش خودم در رسیدن به یک سری خواسته هایم می دانم. چون من از روز اول در سه قسمت کتابخانه و واحد کامپیوتر و واحد گاز حضور خودم رو نشان دادم. و توانستم در این سه جا خودم رو جا بیاندازم درسته که نتونستم در واحد کامپیوتر خودم را جای دهم ولی توانستم توانایی و صلاحیت خودم را به مسئولین اونجا بدون داشتن تجربه در زمینه شبکه نشان بدهم چون اونها به من گفتند این کامپیوتر از نظر ما با دو ساعت تلاش در کار کردن اونها هنوز کار نمی کرد ولی من این کار رو انجام دادم و تونستم به خودم بقبولونم که من می تونستم در دو واحد هم کار انجام دهم.چون من بیشتر کارهام رو توی خونه انجام می دادم.و می توانستم از زمان اونجا حداکثر بدست آوردن تجربه را داشته باشم ولی مثل اینکه اونها به گفته خودشان کادرشان پر بود.! و حتی وقتی من گفتم که حداقل ویندوز بریزم هم با این کار مخالفت شد بگذریم.

حالا خوشحالم که در همین مدت کم من حرف ها و تجربه های زیادی را برای باز گویی دارم و می توانم از همه بخش ها و واحد ها و اشخاصی که با اونها ارتباط بر قرار کردم و از تجربه های خود اونها در حین انجام کار یا صحبت راجع به اون مطلب ازش استفاده کنم.در اینجا از همه همکاران پژوهشگاه تشکر و سپاس و قدردانی می کنم به به بعضی از سوالات من در مواقعی که می توانستند استراحت کنند با سعه صدر پاسخ دادند.

خب ،سخن رو کوتاه می کنم و می پردازم به نظریات خودم راجع به چگونگی تالیف این گزارش.به نظر من اگر از دید مهندسی نرم افزار به مطلب نگاه کنیم و لوح فشرده در حال حاضر که من می خواهم راجع بهش توضیح بدهم را یک نرم افزار بدانیم یکی از مهم ترین مستندات این کار را مستنداتی می دانم که با رفتن طراح اون برنامه کس دیگری بتواند بدون برقراری تماس با وی کار او را مورد مطالعه قرار بدهد و ایراد های کار را در صورت وجود بر ط رف کند و اگر توانایی های لازم را داشت بتواند ادامه کار را با صرف وقت بیشتر از سر بگیرد و بتواند هر گونه ویرایش و تغییر مورد نیاز که معمولا بوجود می آیند را اعمال کند. تمام سعی خودم را در رسیدن به این هدف بکار می گیرم.

در آغاز این مطالب بهتر از چگونگی کار کردن و اهداف خواسته شده از من را شرح دهم و پله به پله جلو برویم تا به هدف نزدیک شویم. هدف از ایجاد این نرم افزار که من اسمش رو محصول می گذارم این است که با نرم افزار همگانی آفیس پاور پوینت می خواهیم یک سری از مطالب را به صورتی نمایش دهیم تا یک مسئول سازمانی بتواند به راحتی برای شخص و یا اشخاضی حوزه مدیریتی خویش و همکاران خود را معرفی کند. پس در آغاز نیاز به یک سری اطلاعاتی است که همان مسئول بهتر از هر کسی می تواند به عنوان کارشناس به تعیین و تامین آنها بپردازد که این گونه نبود بلکه انگار همه اطلاعات باید درج شود تا قابل استفاده برای تمامی مسئولین باشد که این موضوعی خنده دار است و مثل این می ماند که هر استانداری در یک کشور نقشه کلی ایران را در توضیح دادن منطقه و حوزه اجرایی خودش بخواهد به دست بگیرد و مثلا برای یک سری شنوده از روی آن توضیح بدهد. بلکه اگر قرار باشد محصولی نرم افزاری برای همه استانداران یک کشور بسازیم تا از روی آن به توضیح راجع به کارهایی که انجام دادند بکنند.باید هر شخص فقط موضوع مورد نظر یعنی استان خویش را در جلوی خویش با همان علائم خاص خودش ببیند.به نظر من اگر مشخص بود چه کسی قرار است این پرزنتیشن را انجام دهد و من را برای مصاحبه به ایشان معرفی می کردند خیلی محصول نهایی با کیفیت بالاتر ارائه می شد.

پیش فرض های داشتن توانایی های کسی که بخواهد این کار را ادامه دهد این است که حداقل با دو نرم افزار آفیس پاور پوینت،فرانت پیج"Office XP Front Page & Power Point" ونرم افزاری برای تولید فایل آتوران؛ "AutoRrun" که من در اینجا از آتو پلی مدیا استودیو"Auto play media stodio" استفاده کردم کار کرده باشد.

یکی از مهم ترین مراحل رو من داشتن یک نمونه از اینگونه محصولات من می دانم. من لوح فشرده ای که در اختیار داشتم که در بخشی دیگر در همین پژوهشگاه ساخته شده بود کاری حرفه ای در خور تحسین ارزیابی می کنم و مشخص است توسط یک سری از افراد حرفه ای فیلمبردار و صداگذار و دوبلور و جدای از این ها یک تحلیلگر و طراح حرفه ای برخوردار بودند که بتوانند ابتدا به تحلیل سیستم مورد نظر بپر دازند و سپس با استفاده از ذوق ایده و سلیقه یک طراح و حتی گرافیست که بداند چه را در کجا قرار دهند و در آخر یک کامپیوتریست که بداند برنامه خالق هر اثر چه باشد تا هماهنگی بین محصولات در عین داشتن کیفیت حفظ شود و در آخر همه این اجزاء دیجیتال ، به هم توسط یک برنامه متصل شدند و روی لوح فشرده حک شدند. در پایان طرح روی لوح و جلد که توسط نرم افزار های مختلف می توان این کار را انجام داد. و تکثیر این محصول بعد از مراحل تست و تایید محصول انجام می شود.

شروع می کنم به توضیحاتی راجع به چگونگی ایجاد این لوح فشرده از اولین روز تا آخرین روز...

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید