صابر و فاطمه

سید صابر و همسر خدایی اش
 
ساختن صفحه ی وب - 3
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٦/۳٠ : توسط : صابر طباطبائی یزدی

سلام در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که اگر مراحل کار را هر کسی بادقت انجام دهد حتما می تواند همی نر افزار را دوباره تولید کند حتی با از بین رفتن شکل فایل اجرایی. پس با عنوان این مطلب که از گفتن چیز های تکراری تا حد بالایی اجتناب شده به سر بحث اصلی می رویم. فکر اولیه من این بود که بعد از طراحی فایل مزبور با آفیس پاور پوینت بتوانیم از آن به عنوان یک جزئی از فهرست اصلی و فهرست مطالب اصلی استفاده کنم. به نظر من کار کردن با پاور پوینت در هر بار که شما می خواهید صفحه ای را طراحی کنید به گونه ای است که بستگی به خلاقیت و قدرت شما در لحظات مختلف گونا گون باشد.در مرحله اولیه کار ما می خواهیم فایلی را به عنوان پایه و قسمت اصلی که وظیفه اصلی من بود را بسازیم. پس من این توصیه را می کنم که در آغاز بعد از جمع آوری مطالب و تعیین محدوده اطلاعات به سراغ این مراحل بیایید


1-     یکدستی 1-1-          تعیین یک بک گراند ساده1-2-          تعیین بک گراندهایی در قسمتی از کار به طور غیر مشترک1-3-          تعیین محل ثابتی برای لوگو و آرم شرکت 1-4-          تعیین محل ثابتی برای دکمه ها و رفتار ثابتی که از آنها انتظار داریم1-5-          تعیین محل ثابت برای موضوع صفحه1-6-          تعیین محل ثابتی برای آدرس صفحه1-7-          تعیین حالت خاصی برای صفحات زیرین صفحات اصلی 2-     تعیین فونت ها برای هر یک مراحلی که در بالا نیاز به فونت است به گونه ای که یکدست باشند3-     شاید لازم باشد شکل کلی این فایل شبیه به همان فایل اجرایی باشد که در اهداف ماست یعنی شکل ظاهری و رنگ هایی که انتخاب می شوند و فونتها حال پس از گوشزد کردن این نکات به مرحله بعدی می رسیم.در این مرحله ما باید همان مطالبی را که تهیه کردیم یک شکل کلی بدهیم یعنی همانند اینکه می خواهیم فهرست برای این مطالب بسازیم باید آنها را به ترتیبی اولویت بدهیم. خب دیگر بقیه کارها یک حالت اپراتوری دارد و باید پای کامپیوتر بنشینیم ووقت بگذاریم تا به نتیجه دلخواه بنا بر خواسته و سلیقه خود برسید.  POWERPOINT شکل 1-1 : این شکل پس زمینه های مختلفی را  نشان می دهد در شکل بالا به بر رسی پس زمینه های متفاوتی که منن با آنها برخورد کردم می پردازم در بین ایین ها من از اون پس زمینه سبز رنگ به چند تا دلیل خوشم اومد. اول اینکه این پس زمینه از یکی از پس زمینه های موجود برای نمونه های خود پاور پوینت پیدا شده و جذابیت این پس زمینه بیشتر از روی سبک کاری فایل مزبوربرایم به وجود آمد.

فکر و طرح اولی برای من از روی نمونه هایی به وجود آمد که شما هم می توانید به راحتی از روی پیوست 1 این مستند بیابید و راه جستجوی فایل های خاص این گونه را از روی شبکه جهانی اینتر نت بیابید.